Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów

Metody suszenia konopi

0
Metody suszenia konopi

Suszenie konopi odgrywa bardzo istotną rolę w całym procesie produkcyjnym. Prawidłowa realizacja tego etapu ma bezpośredni wpływ na to, czy uzyskane efekty będą zadowalające, a powstały susz okaże się wartościowy i wolny np. od niebezpiecznych pleśni. Suszenie marihuany ma wiele funkcji, dlatego przed przystąpieniem do działania należy odpowiednio się przygotować. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na czym polega suszenie konopi, dlaczego się je przeprowadza, a także, jakimi metodami można się posłużyć.

Trzeba zaznaczyć, że niniejszy tekst dotyczy konopi przemysłowej i jest skierowany tylko do rolników, osób fizycznych lub firm, które uzyskały pozwolenie na uprawę tej rośliny zgodnie z ustawą.

Suszenie marihuany – jakie są cele tego procesu?

Zanim zaprezentujemy kilka metod, jakimi można przeprowadzać suszenie, na starcie tego tematu warto wskazać, dlaczego właściwie powinno się to robić. Prawidłowe suszenie popularnego zioła pozwala na realizację kilku celów, wśród których wyróżnić należy:

 • zmniejszenie wilgoci – dzięki temu ogranicza się między innymi ilość ostrego dymu, który mógłby powstawać podczas palenia,
 • ograniczenie ryzyka rozwoju grzybów i pleśni,
 • wydobycie potencjału smakowego i aromatycznego z marihuany.

Jak widać, prawidłowe suszenie marihuany ma duże znaczenie w kontekście tego, jakiej jakości produkt końcowy otrzyma grower.

Prawidłowe suszenie konopi – popularne metody

Kiedy wiemy już, jak ważny jest proces suszenia konopi, można przejść do sposobów, w jaki można go przeprowadzić. Co istotne, możliwe jest zarówno powolne, jak i szybkie suszenie konopi – lepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest jednak wybranie bardziej rozciągniętej w czasie opcji. Jakie metody na długotrwałe bądź szybkie suszenie marihuany możemy wyróżnić? Wśród nich znajdują się m.in.:

 • suszenie marihuany w piecu,
 • suszenie konopi w komorach automatycznych,
 • suszenie marihuany z wykorzystaniem specjalnych stojaków,
 • suszenie konopi poprzez zawieszenie gałęzi do góry nogami w odpowiednio zaciemnionym pomieszczeniu,
 • suszenie marihuany z użyciem urządzeń próżniowych.

Niektóre mniej doświadczone osoby decydują się na szybkie suszenie zioła w kuchence mikrofalowej. Zdarzają się również śmiałkowie szybkie suszenie na grzejniku – z takim podejściem do tematu i wyborem jednego z tych dwóch rozwiązań trudno jednak spodziewać się zachwycających efektów.

Jeśli interesują Cię kolekcjonerskie nasiona marihuany pozyskiwane prosto od cenionych producentów, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Mega Nasiona. Dużą zaletą naszego asortymentu jest szeroki wybór wysokiej jakości produktów – proponujemy m.in.:

W naszym sklepie zapewniamy sprawną i dyskretną wysyłkę, dzięki czemu ufają nam zarówno początkujący, jak i doświadczeni kolekcjonerzy nasion.

Zachęcamy do kontaktu.


Średnia ocen: 4.3 / 5.0

Na podstawie: 25 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl