Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog chmura tagów

Medyczna marihuana - mity i fakty

0
Medyczna marihuana - mity i fakty

Medyczna marihuana w Polsce to temat wciąż wzbudzający wiele kontrowersji. Osoby zainteresowane tą kwestią spotykają się z szumem informacyjnym, przez co mogą mieć problem z rozróżnieniem faktów od mitów narosłych wokół tej rośliny. W związku z tym w dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jaki produkt określany jest jako marihuana medyczna oraz przedstawiamy najistotniejsze fakty i mity na jego temat.

Czym jest medyczna marihuana?

Medyczna odmiana marihuany jest produktem, który Polska dopuściła do użytku jako 12 kraj w Europie. Stosuje się ją obecnie w różnego rodzaju terapiach. Wykorzystuje się w tym celu susz żeńskich kwiatostanów, a głównymi substancjami czynnymi, jakie zawiera medyczna marihuana, są THC oraz CBD. Marihuana medyczna musi spełniać wyśrubowane normy jakościowe, ponieważ w innym wypadku nie zostanie dopuszczona do obrotu.

Do korzystania z tego produktu niezbędna jest recepta na medyczną marihuanę. Lekarz dobiera dany produkt do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jakie korzyści można osiągnąć, stawiając na leczenie medyczną marihuaną? Jest to produkt, który może mieć różną charakterystykę i wykazywać się m.in. działaniem:

 • przeciwbólowym,
 • przeciwzapalnym,
 • przeciwdrgawkowym,
 • przeciwwymiotnym,
 • przeciwlękowym.

Co istotne, zawartość CBD oraz THC w medycznej marihuanie ma bezpośredni wpływ na jej działanie i zastosowanie, dlatego odpowiedni wybór odmiany przez lekarza odgrywa bardzo dużą rolę.

Medyczna marihuana – najciekawsze fakty

Medyczna marihuana jest produktem, o którym fakty mogą naprawdę zadziwić. Przekonaj się o tym i zapoznaj się z czterema interesującymi faktami na temat medycznej marihuany.

Konopie minimalizują chroniczny ból u osób dorosłych

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można wykorzystać medyczną marihuanę i na co ona pomaga, to jednym z najczęstszych zastosowań tego produktu jest leczenie bólu. Badania kliniczne udowadniają, że marihuana medyczna w skuteczny sposób pomaga w trakcie terapii bólu przewlekłego.

Medyczna marihuana – pomoc przy nudnościach podczas chemioterapii

Pacjenci zmagający się z nowotworami, którzy są poddawani chemioterapii, bardzo często borykają się z uciążliwymi i trudnymi do opanowania mdłościami oraz nudnościami. Marihuana medyczna okazuje się efektywnym środkiem pomocniczym przy redukcji tych nieprzyjemnych dolegliwości.

Medyczna marihuana jest cennym wsparciem dla osób ze stwardnieniem rozsianym

Medyczna marihuana zawiera substancje, które redukują kilka podstawowych objawów stwardnienia rozsianego. Konopie niwelują m.in. sztywność mięśniową oraz drżenie spoczynkowe.

Konopie medyczne i rekreacyjne nie są tym samym produktem

Marihuana medyczna jest zwalidowana, co oznacza, że jej skład jest ściśle ustalony i kontrolowany.podczas produkcji. Ze względu na konieczność jakościowej i ilościowej precyzji, nie da się zrównać konopi medycznych z rekreacyjnymi.

Medyczna marihuana – mity

Skoro przedstawiliśmy kilka faktów, to przyszedł czas na temat: medyczna marihuana i dotyczące jej mity. W Polsce powtarza się ich całkiem sporo, ale postanowiliśmy przedstawić dziś cztery z nich, które charakteryzują się szczególnie dużą popularnością.

Marihuana medyczna nie ma działania prozdrowotnego

Przeciwnicy konopi często twierdzą, że medyczna marihuana jest bezwartościowa i jej lecznicze działanie jest tylko przykrywką dla rekreacyjnych użytkowników. To oczywiście nieprawda, o czym świadczą przedstawione wcześniej przykłady korzyści, jakie pacjent może czerpać z medycznej marihuany.

Marihuana medyczna powoduje raka płuc

Konopie nie zwiększają ryzyka zachorowania na raka płuc. Negatywne skutki może mieć palenie medycznej marihuany, dlatego dobrą alternatywą dla palenia klasycznego skręta jest waporyzacja.

Konopie są silnie uzależniające

Zgodnie z badaniami, marihuana jest znacznie mniej uzależniającą substancją niż np. nikotyna, alkohol czy kokaina. Ryzyko uzależnienia jest jeszcze bardziej zredukowane, gdy mowa o marihuanie medycznej, która stosowana jest zgodnie z zaleceniami lekarza.

Marihuana medyczna leczy raka

Medyczna marihuana jest w wielu przypadkach przydatną substancją pomocniczą w procesie terapii nowotworowej. Nie ma jednak wystarczających badań, aby twierdzenia o leczeniu raka przez konopie można było uznać za zgodne z prawdą.

Podsumowanie

Medyczna marihuana w Polsce jest stosunkowo nowym zjawiskiem, stąd trudno się dziwić, że w przestrzeni publicznej krąży wiele mitów na jej temat. Jedna strona przesadnie gloryfikuje konopie, podczas gdy druga bardzo je demonizuje. Kluczem do docenienia i zrozumienia fenomenu medycznej marihuany jest podążanie za faktami i rzetelnymi badaniami, które cały czas są prowadzone nad tym produktem.

Jak wiadomo, kluczem do satysfakcjonującej rośliny są dobre nasiona. Nasz sklep MegaNasiona oferuje sprawdzone nasiona marihuany prosto od wiarygodnych producentów. W naszym asortymencie znajdują się m.in.:

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi u nas produktami.


Średnia ocen: 4.2 / 5.0

Na podstawie: 25 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl