Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Blog chmura tagów

Jak podlewać konopie?

0
Jak podlewać konopie?

Chcesz dowiedzieć się, jak podlewać marihuanę, (CBD)? Jak każde inne rośliny również i gatunki konopne mają swoje wymagania, żeby mogły zakwitnąć. Przeczytaj nasz wpis i zwiększ swoją wiedzę botaniczną dotyczącą podlewania marihuany.

Dlaczego odpowiednie podlewanie jest ważne dla uprawy konopi?

Odpowiednie nawodnienie jest jednym z najważniejszych elementów, by zapewnić prawidłowy wzrost rośliny. Konopie są roślinami wymagającymi, które nie tolerują przelania ani zbyt małej ilości wody. Odpowiednie podlewanie umożliwia rozwój całej rośliny marihuany. Woda pomaga również zachować prawidłową wilgotność zarówno gleby, jak i powietrza. Wspomaga transport składników odżywczych z podłoża do korzeni oraz pozwala na prawidłowe wchłanianie się nawozu. W profesjonalnych uprawach konopi podlewanie to niezbędna czynność, żeby zebrać odpowiednią ilości nasion, a docelowo również i suszu. Przelanie rośliny spowoduje gnicie korzeni, które hamuje wzrost, co w konsekwencji może uśmiercić okaz.

Podstawowe zasady podlewania konopi

Doświadczony hodowca obserwuje swoje rośliny konopi. Dzięki temu wie, jak podlewać konopie i kiedy należy to zrobić. Początkujący hobbysta, który dopiero zaczyna swoją przygodę z uprawą, powinien przestrzegać kilku punktów, które pozwolą mu prawidłowo podlewać rośliny konopi.

Jak często podlewać konopie i ile wody im podawać?

Jak często podlewać marihuane? Wszystko zależy od fazy jej wzrostu oraz miejsca, w którym znajduje się Twoja roślina.

W uprawie indoor (w pomieszczeniach)

 • Nasiona marihuany umieszczone w ziemi lub z kilkoma wypuszczonymi listkami, powinno się delikatnie pryskać małą ilością wody, co 2-3 dni. Nadmierne podlewanie w tej fazie wzrostu może powodować wystąpienie pleśni, grzybów, a w konsekwencji – zgnicie sadzonki.
 • Większe rośliny, w fazie wegetacji potrzebują stałego zwiększania ilości wody. Zacznij od 150 ml wlewanych do doniczki co 3-4 dni. Dodawaj co jakiś czas kolejne 50 ml, by docelowo osiągnąć około 1,5 l na roślinę. Jest to optymalna ilość, jaką należy podlewać dojrzałe okazy, by doszło do kwitnienia.
 • Kiedy już roślina zacznie kwitnąć, nawadniaj ją co 2-3 dni około 1,5 l wody. W ciągu ostatnich kilku tygodni może być potrzebna jeszcze większa ilość wody. Jeśli gleba jest sucha, nie bój się jeszcze bardziej zwiększyć ilości.

Podczas uprawy outdoor (na zewnątrz)

 • Małe rośliny oraz nasiona konopi podlewaj co 3-4 dni. Potrzebujesz około 400-500 ml, aby zapewnić okazom prawidłowe nawodnienie. Podczas uprawy na zewnątrz musisz obserwować warunki atmosferyczne i to do nich dostosowywać ilość oraz częstotliwość podlewania zarówno małych, jak i większych roślin.
 • Większe okazy podlewaj co 2-3 dni. Uprawa outdoor wymaga ciągłej obserwacji pogody. Jeśli widzisz, że ziemia wysycha – wlej nawet 1,5 l wody, która powinna szybko wchłonąć w ziemie. Ta doniczka nie ma dna, więc nawet duża ilość wody nie powinna zaszkodzić. Trafia ona bezpośrednio do gleby i wchłania się dalej.
 • Dorosłe okazy podlewaj, kiedy ziemia przeschnie. Dobrym sposobem na sprawdzenie wilgotności jest poniesienie doniczki oszacowanie wagi lub włożenie do niej palca. Pamiętaj, że roślina potrzebuje też światła słonecznego, a w uprawie outdoor nie możesz nim sterować jak lampą.
 • W outdoor często zapomina się o zwiększeniu ilości wody w czasie kwitnienia. Rośliny bezpośrednio w glebie więcej wody potrzebują do prawidłowego rozwoju kwiatostanu.

W uprawie outdoor, jak i indoor, podlewanie marihuany jest niezwykle istotne. Zarówno dbanie o konopie w glebie, jak i w doniczce, wymaga nabrania wprawy. Ważna jest obserwacja rośliny.

Jak sprawdzić, kiedy konopie potrzebują wody?

Wielu doświadczonych growerów potrafi ocenić bez sprawdzania, czy nadszedł czas na podlanie. Jeśli roślina rośnie w donicy, najprościej sprawdzić przez podniesienie doniczki. Rób to przed podlaniem, następnie podlej, odczekaj, by woda mogła dotrzeć do dna i ponownie podnieś. Z czasem zyskasz wprawę i będziesz wiedział, czy już rośliny należy podlewać, czy jeszcze warto odczekać.

W uprawach na zewnątrz musisz zdać się na swoje obserwacje. W miarę wzrostu rośliny stopniowo zwiększaj ilość wody do podlewania, by zapewnić systemowi korzeniowemu i całej roślinie odpowiednią jej ilość.

Jak podlewać marihuanę?

Jak widzisz, podczas nawadniania marihuany musisz skupić się na wielu aspektach. Najważniejsza jest obserwacja rośliny. Wiesz już, jak podlewać marihuanę. Powyższy tekst traktuj jednak jedynie jako ciekawostkę. Kiełkowanie i uprawa marihuany w Polsce jest zakazana. Jeśli jednak interesuje Cię branża konopna, zacznij kolekcjonować nasiona marihuany. Jest to całkowicie legalne. Dla początkujących amatorów polecamy szczególnie nasiona Dutch Passion lub produkty innych, renomowanych producentów.


Średnia ocen: 4.1 / 5.0

Na podstawie: 13 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl