Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów

Jak długo marihuana zostaje w naszym organizmie?

0
Jak długo marihuana zostaje w naszym organizmie?

Jeden z częstych dylematów, przed jakimi stają użytkownicy medycznych konopi, dotyczy tego, jak długo marihuana zostaje w naszym organizmie. To kwestia istotna choćby z perspektywy kierowców, którzy chcieliby wiedzieć, czy mogą już bezpiecznie wsiąść za kółko. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy m.in.: ile czasu utrzymuje się marihuana w organizmie i jakie czynniki na to wpływają.

Od czego zależy to, jak długo marihuana zostaje w naszym organizmie?

To kiedy marihuana znika z organizmu, jest uzależnione od różnych aspektów, przede wszystkim związanych z indywidualnymi cechami danego pacjenta. Należą do nich m.in.:

 • płeć,
 • BMI,
 • wiek,
 • tolerancja organizmu.

Dla przykładu, ze względu na to, że kannabinoidy magazynowane są w tkance tłuszczowej, u osób z nadwagą THC pozostaje dłużej w organizmie.

Kiedy marihuana znika z organizmu? Badania na obecność THC

Wiele osób obawia się sytuacji, w której czeka ich badanie zawartości THC we krwi lub w moczu. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, przez jak długi okres można wykryć marihuanę w organizmie za pomocą najczęściej stosowanych testów.

Badanie krwi

Marihuana we krwi jest obecna stosunkowo krótko – zwykle od kilku godzin do dwóch dni. W badaniu można ją jednak wykryć już kilka sekund po zażyciu. W przypadku przewlekłych użytkowników badanie zawartości THC we krwi może wskazać wynik pozytywny nawet po kilkunastu dniach.

Badanie moczu

Na to, jak długo można potwierdzić obecność THC w moczu, ma wpływ częstość zażywania marihuany. W przypadku osób stosujących konopie okazjonalnie okres ten może wynosić 3 dni, podczas gdy osoby przewlekle użytkujące marihuanę (kilka razy dziennie) przez długi czas muszą liczyć się z tym, że obecność metabolitów THC w moczu może zostać wykryta nawet po 30 dniach.

Badanie śliny

Czas obecności kannabinoidów w ślinie po ostatnim zażyciu zależy od regularności korzystania z tego środka i może wynosić od 1 do 3 dni u osób stosujących marihuanę okazjonalnie oraz od 1 do 29 dni dla regularnych użytkowników.

Badanie włosów

Ile czasu marihuana utrzymuje się w organizmie, w obszarze włosów? Okazuje się, że wyjątkowo długo – analiza kosmyka włosów pozwala wykryć THC nawet 90 dni po zażyciu.

Podsumowanie

Wiesz już, jak długo marihuana zostaje w naszym organizmie oraz jakie badania ją wykrywają. W zależności od rodzaju testu metabolity THC w organizmie mogą być identyfikowane zaledwie przez kilka dni lub nawet przez kilka miesięcy. Na to, jak długo marihuana w organizmie jest wykrywalna, wpływ mają także m.in. metabolizm pacjenta czy regularność korzystania z medycznych konopi.

Interesują Cię świeże nasiona marihuany prosto od uznanych producentów? Zapoznaj się z ofertą sklepu online MegaNasiona! Pamiętaj przy tym, że nasze produkty kierujemy wyłącznie do kolekcjonerów – uprawa oraz kiełkowanie nasion konopi w Polsce są nielegalne.

W sklepie MegaNasiona znajdziesz m.in.:

Zapraszamy do kontaktu.


Średnia ocen: 4.7 / 5.0

Na podstawie: 22 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl