Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog chmura tagów

Czym nawozić marihuanę? Dowiedz się więcej o nawozach

0
Czym nawozić marihuanę? Dowiedz się więcej o nawozach

Czym nawozić marihuanę? Wszyscy profesjonalni growerzy z krajów, w których uprawa konopi jest legalną wiedzą, że dostarczenie roślinie wszystkich niezbędnych elementów i składników gwarantuje jej prawidłowy rozwój. Wiedzą o tym zarówno początkujący, jak i doświadczeni growerzy. Jednak temat nawożenia wciąż nie został wyczerpany. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Czym nawozić marihuanę?

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. W jaki sposób działają hiszpańscy czy czescy growerzy? Przede wszystkim zdają sobie sprawę z tego, że nawożenie marihuany powinno być dopasowane do etapu jej wzrostu. Najważniejszymi składnikami, które należy dostarczyć roślinie, są azot, fosfor oraz potas.

 • Nasiona konopi umieszczone w odpowiednim podłożu nie powinny być nawożone. Ziemia ma wystarczająco dużo składników, by na początku uprawy zapewnić roślinie prawidłowe kiełkowanie. Rośliny można delikatnie podlewać specjalnym nawozem do kiełkowania i pierwszych dni życia kiełków Levo Seeds Excel.
 • Kiedy pojawią się pierwsze 3-4 liście, roślina rozpocznie fazę wegetatywną. Wtedy warto 2-3 razy w tygodniu podlać konopie nawozem o zwiększonej ilości potasu. Dzięki temu zaczniesz przyzwyczajać okaz do nawożenia. Warto już w tej fazie wdrażać delikatne nawożenie, by ziemia nie była zbyt mocno zasolona. Taka sytuacja może prowadzić do spalenia liści i chorujących korzeni.
 • Około 6 tygodni po wykiełkowaniu, zwiększ w nawozie dawkę potasu oraz fosforu. Te substancje odżywcze wzmocnią roślinę, a dzięki temu wytworzy zdrowe i silne liście. To z kolei prowadzi do dalszego, prawidłowego rozwoju.
 • Jaki nawóz na kwitnienie marihuany? Kiedy roślina zacznie wytwarzać pierwsze kwiatostany, wtedy potrzebuje wszystkich składników odżywczych w maksymalnej dawce. Wielu growerów decyduje się dodatkowo na zwiększenie ilości potasu. Ma to jeszcze bardziej wzmocnić roślinę przed okresem zbiorów.
 • Dwa do trzech tygodni przed zbiorami można ponownie obniżyć stężenie azotu, fosforu i potasu. Jest to czas, w którym roślina kończy kwitnienie, a Ty przygotowujesz się do zbioru. Łagodniejszy nawóz pozwoli marihuanie wyciszyć się przed końcem wegetacji oraz pozbyć się niechcianego posmaku po stosowaniu nawozów.

Jak widzisz, nawożenie marihuany wcale nie jest trudne. Pamiętaj jednak, że te rośliny wymagają szczególnej troski, by dały odpowiedni plon. Warto stale obserwować okaz, by odpowiednio wcześnie zareagować na niepokojące objawy. Niekiedy trzeba też stosować dodatkowe odżywki, które zasilą roślinę.

Jak nawozić marihuanę?

Jak nawozić konopie? Przede wszystkim nie podlewaj rośliny samym nawozem. Taki błąd jest dość częsty wśród osób początkujących. Preparat należy zawsze rozcieńczać w wodzie, by nie doprowadzić do przenawożenia korzeni. Warto też co 2-3 podlania zrobić przerwę. Roślina dzięki temu będzie miała szansę na odpoczynek i pobranie substancji z gleby.

Błędne jest również myślenie, że im więcej i częściej będziemy nawozić marihuanę, tym większy wyda plon. Wręcz przeciwnie. Niewłaściwe dawkowanie doprowadzi do obumarcia rośliny, a w efekcie zbiory nie będą udane. Nie warto przesadzać z nawozem. W ostateczności roślina pobierze substancje z gleby.

Kiedy nawozić roślinę konopi?

Od kiedy nawozić marihuanę? Już po wytworzeniu pierwszych liści należy zadbać o dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W ten sposób od samego początku roślina będzie przyzwyczajała się do nawozu, a dodatkowo zwiększy się szansa na większy plon.

Kiedy jeszcze nawozić marihuanę? Profesjonalni growerzy w krajach, gdzie konopie są legalne, stosują prostą zasadę. Jaką? Podaj roślinie nawóz lub odżywkę, w momencie, w którym zaobserwujesz niepokojące objawy. Zwiększone nawożenie jest potrzebne również podczas uprawy na zewnątrz. Składniki odżywcze, które podajesz wraz z wodą, mogą nie trafiać do rośliny, ale przenikać w głąb gleby. Wtedy marihuana wymaga zwiększonego nawożenia.

O czym należy pamiętać podczas uprawy konopi?

Samo nawożenie to tylko dodatek do całości uprawy. Równie ważne jest:

 • regularne podlewanie, uzależnione od fazy wzrostu,
 • odpowiednio dobrane podłoże,
 • doglądanie rośliny,
 • zapewnienie odpowiedniego dostępu do światła, zastępującego naturalne np. LED lub HPS.

Kompleksowe działania pozwolą na zebranie obfitego plonu.

Kiełkowanie i uprawa nasion w Polsce są zakazane

Wiesz już, kiedy i czym nawozić konopie. Ten wpis potraktuj jednak jako ciekawostkę botaniczną. W naszym kraju kiełkowanie i uprawa tych roślin jest nielegalna. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda hodowla marihuany, wybierz się do Holandii lub innego kraju, gdzie takie zachowania są dozwolone. Być może już w niedalekiej przyszłości również w Polsce będzie to legalne. Póki co, zwiększaj swoją wiedzę, ale nie próbuj samodzielnie kiełkować i nawozić nasion.

Kolekcjonowanie nasion możliwe ze sklepem MegaNasiona.pl

Choć uprawa marihuany w Polsce jest zakazana, zgodnie z prawem kolekcjonowanie ziaren jest w pełni legalne. Takie produkty nie mają właściwości narkotycznych, a Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii nie uznaje ich nawet za pochodną takich substancji. Jeśli interesujesz się botaniką, wybierz nasiona konopi ze sklepu MegaNasiona.pl. Proponujemy asortyment od najlepszych producentów. Wśród nich znajdziesz ziarna między innymi od:

Kolekcjonowanie i ciągłe powiększanie zbiorów może stać się Twoją nową pasją. Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu!


Średnia ocen: 4.3 / 5.0

Na podstawie: 28 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl