Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Blog chmura tagów

Pięć najlepszych odmian cannabis do uprawy indoor w 2021 roku od Royal Queen Seeds

0
Pięć najlepszych odmian cannabis do uprawy indoor w 2021 roku od Royal Queen Seeds

Pięć najlepszych odmian cannabis w namiocie do uprawy indoor 

Uprawiasz marihuanę indoor w 2021 roku? Jeśli tak, musisz sprawdzić te pięć odmian przeznaczonych do uprawy w pomieszczeniach. Posiadają wysokie poziomy THC, pyszne terpeny i oferują ogromne plony. Ale hodowcy stworzyli je również z myślą o przestrzeni. Te odmiany będą się dobrze rozwijać w małych namiotach do uprawy, bez poświęcania plonów.

Uprawa marihuany w pomieszczeniach oferuje wyjątkowe zalety i wady. Hodowcy mają prawie całkowitą kontrolę nad środowiskiem i mogą łatwo regulować światło, wodę i składniki odżywcze. Jednak przestrzeń może szybko stać się problemem, szczególnie w przypadku odmian, które lubią wyciągać się w kierunku źródła światła.

Na szczęście, hodowcy pracowali przy genetyce cannabis i stworzyli odmiany idealne do uprawy indoor. Te rośliny są niewysokie oraz łatwe w uprawie i szkoleniu. Nadają się do małych namiotów do uprawy, a niektórzy hodowcy posuwają się nawet do skrajności, uprawiając je w wieżach komputerowych oraz szafkach, aby zapewnić dodatkową dyskrecję.

Po co uprawiać konopie w pomieszczeniach?

Uprawa w pomieszczeniach ułatwia życie wielu hodowcom konopi. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie lub w Twoim ogrodzie brakuje bezpośredniego światła słonecznego, namioty do uprawy w pomieszczeniach stanowią bezpieczną przystań. Możliwość precyzyjnego manipulowania harmonogramem oświetlenia, wilgotnością i składnikami odżywczymi pozwala hodowcom na efektywną uprawę marihuany.

Uprawa konopi w pomieszczeniach pomaga również miłośnikom cannabis zachować dyskrecję. Namioty do uprawy indoor z filtrami węglowymi eliminują zapach roślin oraz radykalnie zmniejszą ryzyko jakichkolwiek konsekwencji.

Czy wszystkie odmiany marihuany nadają się do uprawy w namiocie?

Technicznie: tak. Wszystkie odmiany mogą być uprawiane w pomieszczeniach — chociaż niektóre są bardziej dostosowane do tego środowiska niż inne. Krzaczaste odmiany indica oraz automatycznie kwitnące rośliny rzadko przekraczają 120 cm wysokości i dlatego są naturalnie kompatybilne z małymi przestrzeniami.

Uprawa indoor pozwala hodowcom również na przejęcie kontroli nad czasem (przynajmniej do pewnego stopnia). Odmiany fotoperiodyczne zaczynają kwitnąć dopiero wtedy, gdy zmniejsza się liczba godzin świetlnych zanim nastąpi jesień. W pomieszczeniach i znajdujących się w nich namiotach uprawowych hodowcy mogą zmienić cykl światła, aby wywołać fazę kwitnienia, kiedy tylko zechcą. Alternatywnie, mogą przedłużyć fazę wzrostu, utrzymując rośliny w cyklu świetlnym charakterystycznym dla fazy wegetatywnej.

Wysokie odmiany sativa mogą osiągać wysokość do 300 cm. Hodowcy mogą ograniczyć pionowy wzrost roślin, sadząc je w małych pojemnikach, ale wtedy nie zapewnią one tak dobrych plonów, jak odmiany specjalnie stworzone do uprawy indoor.

Jeśli planujesz uprawiać marihuanę indoor, koniecznie rozważ poniższe odmiany. Są one idealne do małych przestrzeni i zapewniają fantastyczne zbiory.Ta wielokrotnie nagradzana odmiana konopi pochodzi z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Hodowcy stworzyli Northern Light przy użyciu genetyki indica pochodzącej z Afganistanu.

Northern Light wywodzi się z najwyższej jakości szczepki i charakteryzuje się całkowicie czystym profilem genetycznym indica. Jej krzaczasty wzrost i średni rozmiar czynią ją idealną kandydatką do uprawy indoor w namiocie.

Northern Light tworzy gęsty, krzaczasty baldachim wypełniony colami. Pozostawiona bez kontroli osiągnie wysokość do 160 cm. Hodowcy mogą utrzymywać ją jeszcze niższą, na wysokości około 100 cm, dzięki technikom treningowym takim jak LST i ScrOG.

Po skróceniu cyklu światła i wywołaniu etapu kwitnienia, Northern Light wytworzy baldachim pełen dojrzałych kwiatów w ciągu 8–9 tygodni. Jej gęste kwiaty zawierają 18% THC oraz złożoną paletę cytrusowych, ziemistych, owocowych i pieprznych terpenów.

Te kwiaty wywierają odurzający efekt, który uspokaja i odpręża ciało, jednocześnie utrzymując jasny i klarowny umysł. Pal je przez cały dzień, aby zachować produktywność lub wieczorem, aby przygotować się do spokojnego snu.

Rośliny Wedding Crasher posiadają niesamowite odcienie jasnego różu, głębokiego fioletu i uderzającej pomarańczy. Nie tylko rozjaśnią Twój namiot uprawy, ale ich kwiaty ucieszą wszystkich, kiedy zabierzesz je na sesje palenia z przyjaciółmi.

To botaniczne piękno wyłoniło się z połączenia odmian Wedding Cake i Purple Punch. Dzięki zrównoważonemu profilowi genetycznemu składającemu się w 55% z genetyki sativa oraz w 45% z genów indica, Wedding Crasher doskonale nadaje się do uprawy w pomieszczeniach, gdzie świetnie rozwija się w świetle diod LED o dużej mocy.

Rośliny osiągają maksymalną wysokość 180 cm, co czyni tę odmianę dobrą kandydatką dla osób z większymi namiotami do uprawy. Dzięki zastosowaniu main-liningu oraz LST, hodowcy mogą utrzymać rośliny na wysokości około 150 cm, jednocześnie osiągając optymalne plony. Możliwe jest trzymanie tej odmiany na wysokości poniżej 100 cm, chociaż wpłynie to nieznacznie na jej plony.

Przy odpowiedniej ilości składników odżywczych i odpowiednim oświetleniu Wedding Crasher dostarczy 500 g/m² po 9–10 tygodniach kwitnienia. Każdy piękny kwiat zawiera do 21% THC. W połączeniu z jej zrównoważonym profilem genetycznym, ten poziom THC rozluźnia ciało, jednocześnie energetyzując umysł. Pal te kwiaty, gdy chcesz się zrelaksować, oraz kontynuować wykonywanie codziennych obowiązków.

Każda inhalacja wprowadza do krwiobiegu wysokie poziomy limonenu. Ten terpen współdziała z THC, tworząc niesamowity efekt, który poprawia nastrój i zmniejsza uczucie nerwowości.

Jeśli chcesz poświęcić swoją wewnętrzną przestrzeń do uprawy w namiocie wyśmienitych terpenów, koniecznie musisz wypróbować Haze Berry. Ta przepyszna odmiana wytwarza koktajl smacznych cząsteczek, które nie tylko rozświetlają kubki smakowe, ale także znacząco wpływają na haj.

Haze Berry zawiera wysokie poziomy monoterpenu o nazwie mircen. Ta naturalna substancja chemiczna działa wraz z THC, wywołując głęboko relaksujący stan błogości. Mircen zapewnia również orzeźwiający ziemisty i ziołowy smak.

Pąki Haze Berry zawierają wysoki poziom beta-kariofilenu, pieprznego terpenu, który koi ciało, oraz terpinolenu, innego odprężającego terpenu, który pomaga uspokoić umysł.

Haze Berry odziedziczyła ten profil po rodzicielskich odmianach Blueberry i Shining Silver Haze. Poprzez skrzyżowanie tych dwóch odmian nasi hodowcy stworzyli roślinę zawierającą 60% genów sativa i 40% indica.

Haze Berry rośnie wspaniale w pomieszczeniach. Osiąga maksymalną wysokość 100 cm, ale można ją wytrenować, aby nie przekraczała 60 cm. Zalecamy przycinanie tej odmiany na wczesnym etapie wegetacji, aby uzyskać gęsty baldachim o równych rozmiarach kwiatów. Spodziewaj się imponujących plonów w wysokości 525–575 g/m² po okresie kwitnienia wynoszącym 9–11 tygodni.

Special Kush o niezwykle przystępna cenowo opcja dla hodowców indoor wykorzystujących namiot uprawowy. Jej mały rozmiar oznacza również, że hodowcy mogą pomieścić kilka roślin na małej przestrzeni.

Możesz zastanawiać się, co jest jeszcze takiego specjalnego w tej roślinie? Cóż, jej szybka faza kwitnienia trwająca 7–8 tygodni jest z pewnością anomalią. Nie trzeba długo czekać, aby zebrać do 475 g/m². Mimo że rośliny mogą rosnąć na wysokość jednego metra, można je utrzymać na wysokości około 60 cm.

Special Kush produkuje gęste kwiaty pokryte włoskami i ozdobione ładnymi, pomarańczowymi słupkami. Każdy z nich oferuje umiarkowaną zawartość THC wynoszącą 17%.

Ta odmiana z dominacją genów indica nie przytłoczy Cię, ani nie wyśle Twojego umysłu na księżyc. Zamiast tego trafia w złoty punkt pomiędzy trzeźwością a byciem na intensywnym haju. Pal te pąki przez cały dzień, aby zachować produktywność, jednocześnie ciesząc się kojącymi i relaksującymi efektami.

Jeśli chodzi o profil smakowy, Special Kush naprawdę pozwala cieszyć się charakterystycznymi nutami Kush. Ziemiste, wilgotne i subtelnie owocowe smaki są wyczuwalne przy każdym pociągnięciu i są wyjątkowo przyjemne.

Wedding Gelato posiada tytuł jednej z najsilniejszych odmian w katalogu Royal Queen Seeds. Posiadane przez nią 25% THC wywołuje szybko działający i długotrwały haj, który utrzymuje użytkowników w euforii i motywacji przez wiele godzin.

Wywodząc się z połączenia Animal Mints, Triangle Kush i Gelato 33, ten przysmak z przewagą genów indica (60%) sprawi, że nabierzesz na niego apetyt, gdy tylko kwiaty zaczną nabierać kształtu.

Na szczęście hodowcy nie potrzebują dużego ogrodu do uprawy tej odmiany, ponieważ spisuje się ona niesamowicie dobrze w małych pomieszczeniach. Osiągając wysokość 60–100 cm, nadaje się praktycznie do wszystkich namiotów, szaf, a nawet zmodyfikowanych szafek i skrzynek.

Wedding Gelato produkuje oszałamiające ciemnofioletowe kwiaty, które są prawie tak szerokie jak wysokie. Te bryłki o wysokiej zawartości THC wytwarzają złożony profil terpenowy charakteryzujący się smakiem cytrusów, ziemi, owoców i ziół.

Ta produktywna odmiana zapewnia do 500 g/m² kwiatów po okresie kwitnienia wynoszącym 8–10 tygodni.

Jaki namiot uprawowy wybrać?

Decyzja dotycząca kolekcjonowania nasion w pomieszczeniu zamkniętym, np. w warunkach domowych, wiąże się z wyposażeniem go w odpowiednio dobrany namiot do uprawy roślin. Pytanie, czym się kierować przy jego kupnie i jakie powinien mieć parametry? Kluczowe są indywidualne potrzeby hobbysty i wymagania danej odmiany, pod których kątem należy poszukiwać growboxa. Jedna z najistotniejszych kwestii to jego wielkość – wysokość, szerokość i długość decydują o tym, jakie gatunki i w jakich ilościach da się w nich kolekcjonować. Ogromny wybór sprawia, że można z powodzeniem zamówić zarówno bardzo duże, jak i wręcz podręczne namioty uprawowe.

Kolejny ważny aspekt to wyposażenie dodatkowe dostępne w ramach danego modelu. Poszukujesz egzemplarza z kompletnym osprzętem czy może wyłącznie podstawowej konstrukcji, do której samodzielnie dobierzesz wszystkie pozostałe elementy? To pierwsze rozwiązanie polecamy początkującym kolekcjonerom, podczas gdy bardziej doświadczeni i posiadający fachową wiedzę mogą z powodzeniem we własnym zakresie skonfigurować namiot uprawowy.

Źródło: https://www.royalqueenseeds.pl/blog-piec-najlepszych-odmian-cannabis-do-uprawy-indoor-w-2021-roku-n264


Średnia ocen: 4.3 / 5.0

Na podstawie: 22 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl