Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów

Historia Barney's Farm

0
Historia Barney's Farm

Historia, która rozpoczęła się w górach!

 

 

Koniec lat osiemdziesiątych. Wysokie śniegi na szczycie Himalajów. Ciężki, zimny śnieg, który niebo wyrzucało garściami. To właśnie w takiej scenerii grupka młodych zapaleńców rozpoczęła przygodę z krzyżowaniem różnorodnych szczepów marihuany. Starannie wyselekcjonowane nasiona z każdego zakątka Azji i Bliskiego Wschodu dały wspaniałe i wyjątkowe zbiory odmian Sativa oraz Indica. Przez ponad 3 lata, grupa śmiałków w górskich warunkach, tworzyło historię firmy, która dziś jest uznawana za jedną z największych producentów w branży.

 

Jeden z członków tej utalentowanej grupy założył wtedy jedną z najbardziej znanych firm produkujących nasiona marihuany na świecie. To właśnie Barney’s Farm, a człowiek, który ją założył, to Derry. Po okresie udanej uprawy w Azji, Derry wrócił do Amsterdamu w 1992 roku z nowo utworzonymi nasionami marihuany i wziął ster na Barney’s Coffee Shop. Popularność jego szczepów sprawiła, że Barney stał się obowiązkowym miejscem dla zainteresowanych ze wszystkich stron świata.

 

 

Wyjątkowość i unikalność, które dały sukces marce

 

 

 

Wyjątkowość początków firmy takiej jak Barney’s Farm, to tylko jeden z elementów jej już i tak ogromnej popularności. Laureat niezliczonych nagród i niekończącego się pragnienia produkowania nowych i ekscytujących odmian marihuany nie spoczął na laurach. Nic więc dziwnego, że cały czas istnieje międzynarodowy popyt na kreacje Barney’s Farm.

 

W ciągu ostatniej dekady Barney’s Farm wyprodukowało jedne z najpopularniejszych na świecie odmian marihuany, zdobywając Puchar Cannabis Cup i Indica/Sativa Cups G-13 Haze, Liberty Haze, Amnesia Haze, Cookies Kush, Pineapple Chunk, Tangerine Dream i wiele innych oraz Critical Kush, stając się bestseller w ciągu kilku miesięcy od premiery.

 

Pomimo prawie trzydziestoletniej historii, popularność farmy Barney’s Farm nigdy nie zmniejszyła się. Nowe szczepy są często uwalniane, dzięki czemu coraz większa publiczność może nadal cieszyć się wysokiej jakości nasionami z firmy, która powstała dosłownie na szczycie góry i od tamtej pory pozostaje wciąż jednym z numerów jeden na świecie.

 

 

 

Barney's Farm Seed Bank jest jednym z pionierów marketingu nasion konopi, który zaczął kolekcjonować genetykę i tworzyć krzyżówki w latach 80., kiedy niewiele firm zajmowało się dystrybucją hybrydowych nasion konopi. Stąd historia Barney's Farm wywodzi się z podnóża Himalajów, gdzie jej założyciel Derry zaczął odzyskiwać i rozmnażać czyste odmiany konopi lub rasy lokalne. Pasjonat rośliny, Derry kontynuował swoje badania, podróżując do krajów znanych z rodzimych linii konopi, takich jak Afganistan, Pakistan, Indie, Nepal, Tajlandia, Birma, Wietnam i Chiny.

 

Gdy jego kolekcja genetyki konopi powiększyła się wystarczająco, Derry wrócił do Amsterdamu, aby je uprawiać, tworzyć nowe krzyżówki, stabilizować je i oferować publicznie, oferując w ten sposób hodowcom nowy świat smaków i efektów. Co więcej, jego odmiany zostały przystosowane do uprawy w pomieszczeniach, ponieważ były łatwe w uprawie i oferowały bardzo satysfakcjonujące wyniki, co było rzadkością w tamtych czasach, ponieważ odmiany czystej rasy lokalnej nie są najbardziej odpowiednie do uprawy w pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu.

 

 

Z tych początków narodził się bank nasion Barney's Farm, a zespół doświadczonych hodowców szybko dołączył do Derry, aby rozwinąć swoją działalność, najpierw oferując zwykłe nasiona konopi, a następnie, po opracowaniu procesu feminizacji, rozpocząć od nasion feminizowanych. Później pojawienie się odmian automatycznie kwitnących na rynku umożliwiło Barney's Farm oferowanie wersji Autofem (automatycznych i feminizowanych) swoich roślin, idealnych do szybkiej uprawy na zewnątrz, ale także świetnych w pomieszczeniach, gdzie dają doskonałe wyniki.

Barney's Farm, jeden z najlepszych coffee shop w Amsterdamie

Mając siedzibę w Amsterdamie i pasjonując się dzieleniem się wspaniałą genetyką konopi, było całkiem naturalne, że Barney's Farm otworzył własną kawiarnię przy Haarlemmerstraat w latach 90., oferując swoje szczepy publiczności i umożliwiając odwiedzającym ich poznanie.

 

Oryginalność genetyki i doskonałość, z jaką były uprawiane, szybko przyczyniły się do reputacji Barney's Farm. Rzeczywiście, firma przeszła od bycia pierwotnie znaną tylko przez hodowców konopi do marki znanej wszystkim konsumentom z renomowanymi szczepami, takimi jak Liberty Haze, Vanilla Kush i Tangerine Dream.

 

Sukces ten został naturalnie dostrzeżony przez resztę branży iz biegiem czasu Barney's Farm stał się stałym elementem imprez Cannabis Cup, takich jak High Times Cannabis Cup w Amsterdamie, zawodów, w których ten holenderski bank nasion regularnie bierze udział i z długa lista zwycięstw: ponad 40 nagród w oficjalnych konkursach!

 

Najpopularniejsze odmiany Barney's Farm

Dziś katalog nasion Barney's Farm zawiera dziesiątki szczepów, wśród których możemy znaleźć wersje regularne, feminizowane i automatyczne, oferując hodowcom konopi naprawdę szeroki wachlarz genetyki.

 

Odmiany z przewagą Indica: LSD, Critical Kush, Cookies Kush, Purple Punch,

Odmiany z przewagą sativy: Liberty Haze, Acapulco Gold, G13 Haze, Amnesia Lemon,

Amerykańskie odmiany konopi: Biscotti Mintz, Banana Punch, Gorilla Zkittlez, Glookies, Lemon Tree, Glue Gelato, Mimosa Evo , Mimosa x Orange Punch

 

Ponadto wiele z tych odmian wyhodowano również w postaci nasion Autofem, aby łatwiej dostosować się do potrzeb hodowców, zwłaszcza na półkuli północnej.

Jak widać, Barney's Farm to prawdziwa instytucja w świecie marihuany, zarówno ze względu na swoje kawiarnie, jak i bogatą kolekcję nasion, co czyni ją bezpiecznym zakładem zarówno dla hodowców, jak i użytkowników rekreacyjnych przejeżdżających przez Amsterdam.


Średnia ocen: 4.8 / 5.0

Na podstawie: 28 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl