Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów

Medyczna Marihuana

0
Medyczna Marihuana

marihuana medyczna, lek ziołowy pochodzący z roślin z rodzaju Cannabis, który jest stosowany jako część leczenia określonego objawu lub choroby. Chociaż termin marihuana odnosi się konkretnie do rodzaju rośliny, jest również używany zamiennie z marihuaną, która opisuje surowy narkotyk wyizolowany z liści i kwiatów roślin.

 

Chociaż konopie indyjskie mają długą historię zastosowań medycznych jako środek przeciwbólowy (przeciwbólowy) i przeciwskurczowy, przez większą część współczesnej epoki istniał ogólny brak świadomości wśród naukowców i lekarzy na temat korzyści medycznych. Odkrycie aktywnego składnika tetrahydrokannabinolu (THC) w latach 60., a także odkrycie systemu endogennych receptorów i ligandów kannabinoidowych pod koniec lat 80. (Substancje endogenne to te wytwarzane przez organizm; w biologii ligandy to substancje, które wiążą się z receptorami). Praca ta ujawniła, że konopie indyjskie mogą przynosić ulgę w niektórych typach schorzeń, takich jak silny, przewlekły ból, i doprowadziła do opracowania różnych ziół medyczne produkty z konopi indyjskich.

 

Ziołowe produkty z konopi indyjskich w medycynie

 

Do użytku medycznego udostępniono kilka leków farmaceutycznych opartych na konopiach indyjskich, w postaci oczyszczonej i znormalizowanej. Jednak stosowanie marihuany w medycynie pozostaje wysoce kontrowersyjne, częściowo z powodu braku standaryzacji produktów w celu zapewnienia bezpiecznego i spójnego dawkowania, a częściowo z powodu braku zgody co do legalizacji. Na przykład w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy uprawa, posiadanie i konsumpcja konopi indyjskich jest nielegalna, niektóre stany uchwaliły przepisy, które w szczególności legalizują stosowanie ziołowej medycznej marihuany. Przykłady produktów, które zostały zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, obejmują kannabidiol (CBD), aktywny składnik konopi oraz niektóre syntetyczne leki podobne do konopi, a mianowicie dronabinol i nabilon. Chociaż używanie ziołowej medycznej marihuany jest dozwolone w niektórych krajach europejskich, jest nielegalne w Wielkiej Brytanii. Ten ostatni pozwala jednak na przepisywanie leku na bazie konopi, znanego jako nabiksymol (Sativex).

Pomimo problemów prawnych naukowcy i firmy farmaceutyczne kontynuowały badania i opracowywały produkty z konopi indyjskich. Na przykład znormalizowany produkt z konopi indyjskich, znany jako CanniMed, został opracowany do użytku medycznego w Kanadzie zgodnie z przepisami Health Canada's Medical Marihuana Access Regulations (MMAR), które zostały uchwalone w 2001 r. Rośliny konopi uprawiane dla CanniMed są uprawiane w dokładnie kontrolowanych warunkach, a lek jest standaryzowany tak, aby zawierał około 12,5 procent THC. Podobne podejście przyjęto w Holandii, gdzie dostępnych jest kilka produktów z konopi indyjskich, w tym Bedrocan (19 procent THC) i Bedrobinol (12 procent THC).

 

Używanie medycznej marihuany

 

Poza Kanadą i Holandią nie ma nieodłącznej różnicy między marihuaną używaną rekreacyjnie a marihuaną używaną medycznie. Z tego powodu marihuana medyczna może być najlepiej rozumiana jako używanie marihuany pod stałym nadzorem medycznym, z ustaloną diagnozą docelowego zespołu objaw-choroba. Marihuanę stosuje się w połączeniu z innymi metodami farmakologicznymi i niefarmakologicznymi lub z uwzględnieniem takich metod oraz w celu osiągnięcia z góry określonych wyników leczenia. Anegdotyczne doniesienia i wyniki randomizowanych badań klinicznych sugerują, że konopie indyjskie mogą być przydatne w leczeniu różnych stanów, w tym bólu, spastyczności, nudności, anoreksji i drgawek. (W randomizowanym badaniu klinicznym uczestnicy są przypadkowo przydzielani do różnych grup terapeutycznych).

Konopie używane w sposób nienadzorowany nie są uważane za marihuanę medyczną. To samo dotyczy marihuany zatwierdzonej przez lekarza, który nie dokonał odpowiedniej oceny pacjenta, który nie przepisuje marihuany w ramach szerszego modelu opieki lub który nie monitoruje pacjenta pod kątem subiektywnych i obiektywnych wyników lub zdarzeń niepożądanych. Badania przeprowadzone w pierwszej dekadzie XXI wieku oszacowały, że rozpowszechnienie zgłaszanego używania konopi przez osoby z różnymi schorzeniami wahało się od 30 do 50 procent (HIV/AIDS) do 10 procent (stwardnienie rozsiane i epilepsja).

 

Skuteczność medycznej marihuany

 

Marihuana medyczna podawana jest najczęściej poprzez palenie, waporyzację lub w postaci preparatów jadalnych. Żadne z tych podejść nie zostało jednak wystandaryzowane, a skuteczność jadalnych preparatów z konopi indyjskich nie została oceniona w badaniach klinicznych. Palenie marihuany zostało ocenione w niewielkiej liczbie randomizowanych badań kontrolowanych z udziałem pacjentów cierpiących na ból neuropatyczny. W każdym z badań pacjenci doświadczyli zmniejszenia intensywności bólu przy stężeniu THC wynoszącym 3,9 procent lub więcej. Zero procent dawki THC zastosowano jako warunek placebo; ta formuła została stworzona z konopi indyjskich, z których wszystkie substancje kannabinoidowe zostały usunięte przez ekstrakcję alkoholem. Zdarzenia niepożądane z tych badań były łagodne do umiarkowanych i obejmowały senność, zawroty głowy i suchość w ustach. Nie zgłoszono żadnych poważnych ani ciężkich działań niepożądanych.

Medyczne środki ostrożności

 

Głównym problemem związanym z bezpieczeństwem związanym z marihuaną medyczną jest możliwość zachęcania do stosowania medycznego lub przejścia do użytku rekreacyjnego, co wiąże się z skutkami ubocznymi, które wahają się od ostrych do przewlekłych. Ostre skutki obejmują zatrucie, upośledzenie funkcji poznawczych i motorycznych, przyspieszenie akcji serca, niepokój i psychozę u osób predysponowanych. Chroniczne skutki obejmują zapalenie oskrzeli (z palonej marihuany), psychiczne uzależnienie od konopi, utratę motywacji i deficyty poznawcze. Ogólnie efekty te wydają się zanikać po abstynencji.

Marihuana medyczna może być bardziej ryzykowna i być może przeciwwskazana, jeśli pacjent ma psychozę, niestabilną chorobę serca lub chorobę płuc w wywiadzie osobistym lub rodzinnym. Lekarze zalecają użytkownikom medycznej marihuany, aby nie używali tytoniu, ani samego, ani zmieszanego z konopiami indyjskimi. Zaleca się im również, aby nie prowadzili pojazdów ani nie obsługiwali maszyn podczas rozpoczynania lub zmiany dawek oraz w przypadku osłabienia przez lek. Oprócz możliwego synergistycznego działania konopi indyjskich z innymi lekami psychotropowymi, takimi jak środki uspokajające i nasenne, nie są znane żadne główne interakcje między lekami.

 

Głównym celem używania medycznej marihuany jest złagodzenie objawów oraz poprawa funkcji i ogólnej jakości życia. Należy poważnie rozważyć zmniejszenie dawek (jeśli nie całkowite odstawienie) innych leków. Brakuje jednak dowodów klinicznych potwierdzających takie wyniki, a obowiązkiem lekarza prowadzącego i pacjenta pozostaje praca na rzecz osiągnięcia wspólnie uzgodnionych celów.

 

7 TOP odmian medycznych

 

Blue Dream

 

 

Podobnie jak Tylenol znajduje się na szczycie listy środków przeciwbólowych, tak Blue Dream znajduje się na szczycie listy wszelkich odmian medycznej marihuany. Zdecydowanie najpopularniejsza odmiana medycznej marihuany, Blue Dream jest hybrydą indica-sativa, co oznacza, że przynosi dużo równowagi zamiast powalać cię swoimi procentami. Łącząc jagodę z haze, jest popularny ze względu na przyjemny smak, poczucie podnoszącego na duchu relaksu i zdolność do wprowadzenia cię w tryb snu. Blue Dream ma średnio około 18% zawartości THC i 2% CBD, co czyni ją mocną, ale niezbyt agresywną odmianą.

 

Northern Lights

 

Odmiana indica, która cieszy się kultem zarówno wśród użytkowników rekreacyjnych, jak i leczniczych, Northern Lights został opracowany w Seattle i szybko wyeksportowany do większości krajów świata. Dzięki sosnowemu smakowi i dużej ilości CBD odmiana ta jest najlepiej znana z leczenia bólu i bezsenności.

 

Sour Diesel

 

Soul Diesel może być dobrze znany ze smaku przypominającego silnik ciężarówki, ale nawet jeśli ten szczep sativa powoduje kaszel, sprawi również, że poczujesz się o wiele lepiej w obliczu wyzwań życiowych. Dzieje się tak dlatego, że Soul Diesel zwykle wpada z silnym 18% współczynnikiem THC oprócz 0,2% CBD, co oznacza, że świetnie nadaje się do rozweselenia, oprócz łagodzenia nerwów lub przewlekłego bólu.

 

LA Confidential

 

Chociaż przebojowy film z lat 90. nie miał zbyt wielu pączków, to jednak zainspirował odmianę indica o nazwie LA Confidential, której nazwa pochodzi od jej skłonności do usypiania człowieka ze względu na wysoką zawartość terpenów limonenowych. Dzięki miętowemu smakowi i silnemu hajowi, jest to doskonały szczep do zażycia przed snem lub zawsze, gdy potrzebujesz odciąć się od hałasu świata na godzinę.

 

Afghan Kush

 

Korzenie Afghan Kush sięgają pasma górskiego Hindu Kush w pobliżu granicy afgańsko-pakistańskiej. Został udoskonalony przez stulecia, dzięki czemu jest najlepszym źródłem haszyszu, takiego jak charas i lepki czarny haszysz afgański. Firma White Label Seed Company, partner Sensi Seeds z Holandii, udostępniła swoje nasiona wszystkim do uprawy. Pąki Afghan Kush rozwijają się w masywne bryłki o tępych wierzchołkach, pełne żywicy i dające duże plony. Ceniona za wysoką zawartość żywicy i silnie uspokajające działanie, Afghan Kush to najlepszy wybór dla każdego, kto chce się zrelaksować po długim dniu.

 

 

Church

 

Church Greenhouse Seeds to potężna i smaczna hybryda z przewagą genów indica, która daje bardzo wysokie plony w zaledwie osiem tygodni. Krzyżówka Super Skunk, Northern Lights i szwajcarskiej hybrydy sativa/indica, znana jako Erdbeer, ta silna i łatwa w uprawie odmiana będzie wspaniałym nowym dodatkiem do Twojego ogrodu.

 

Church to skunksowa indica, która znalazła dom w kawiarniach w Amsterdamie i w sercach hodowców na całym świecie. Jego podnoszący na duchu haj utrzyma Cię na nogach i pozwoli Ci przejść przez cały dzień bez spowalniania. Feminizowane nasiona Church z Greenhouse Seeds dają wyjątkowe plony i rosną praktycznie w każdym środowisku. Gęste, jasnozielone pąki, które wydzielają skunksowy i owocowy aromat, będą nagrodą za miesiące ciężkiej pracy.

 


Średnia ocen: 4.8 / 5.0

Na podstawie: 28 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl