Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog chmura tagów

Poradnik jak rozpocząć własną uprawę konopi cz2

0
Poradnik jak rozpocząć własną uprawę konopi cz2

4. Ziemia do uprawy konopi- czyli jakiego podłoża użyć.
Podłoże, jest bardzo ważnym elementem uprawy. Zastosowanie zanieczyszczonego lub zainfekowanego szkodnikami podłoża może zniszczyć całą plantację i to np w połowie lub pod koniec jej trwania przez większość początku uprawy, może nie dawać żadnych niepokojących objawów.
Dlatego najlepiej skorzystać ze specjalnie przygotowanej i oczyszczonej mieszanki ziemi z perlitem, wstępnie nawiezioną specjalnie pod konopie przemysłowe. Dostępne są różne ziemie specjalistyczne, od wstępnie nawożonych do bogato nawożonych wymieszanych np z włóknem kokosowym.

Dla początkujących najbardziej polecamy ziemie wstępnie nawożoną typu LightMix. Zapewniają one bezpieczeństwo uprawy, wysoką jakość oraz wszystko co jest potrzebne do startu a następnie wymagają nawożenia. Jest to też najtańszy rodzaj ziemi, sprzedawany najczęściej w workach 50L.
Istnieją jeszcze inne rodzaje podłoża jak np włókno kokosowe, mapito, czy ogólnie systemy hydroponiczne lub aeroponiczne, jednak dla początkującego, zupełnie nie ma sensu się w to zagłębiać. Profesjonalna ziemia z perlitem spełni swoje zadanie i niesie ze sobą najmniej zagrożen, popełnienia błędu początkującego.

5. Nawozy do konopi przemysłowej.
Na rynku dostępna jest cała masa firm produkujących nawozy specjalne pod konopie przemysłowe. Postaram się tutaj omówić te, które są na chwile obecną najlepiej sprzedającymi się oraz najpewniejszymi markami wraz z podziałem na nawozy tzw BIO czyli nawozy naturalne, nawozy mineralne czyli tzw "chemiczne."
Nawozy dzielą się najczęściej wg fazy w której powinno się ich używać i tak mamy:
- na korzenie (najczęściej pierwszy nawóz)
- na wegetacje (podstawowy nawóz na pierwszą fazę tzw wzrotsu)
- na kwitnienie (nawozy używane na fazę kwitnienia)
- boostery i dodatki (nawozy najczęściej używane jako dodatki do kwitnienia, zwiększające mase i walory zapachowe kwiatów)

Przykładowym zestawem bionawozów jest zestaw z firmy BioBizz:
RootJuice, BioGrow, BioBloom, TopMax, BioHeaven, oraz ewentualne dodatki ActiVera, Fishmix, AlgaMic.
Nawozy zapewnią odpowiedni wzrost, zwiększą odporność na pleśń, zwiększają plon, oraz jakość.
Drugim przykładowym zestaw na nawozach mineralnych jest zestaw składający się głównie z nawozów firmy Advanced Nutrients:
Grow Micro Bloom jako podstawa na cały cykl, b-52 (witaminy), sensizym (jako enzymy), BudCandy (magnez i cukry) oraz Atami Bloombastic jako booster zwiększający masę i zapach stosowany do drugiej fazy kwitnienia.
Wszystkie nawozy należy stosować ostrożnie, najlepiej nieco poniżej zalecanych dawek.


6. Doniczki do konopi
Jeśli chodzi o doniczki, to konopie nie mają tutaj specjalnych wymagań. Jedyne co istotne to aby doniczka wynosiła między 7L - 14L. To jest typowy przedział stosowany indoor. Zwykle plastikowe doniczki produkcyjne z dziurami na dole są wystarczające. Rynek oferuje jeszcze doniczki typu Hercules lub AirPot lecz jest to zbędne utrudnienie, które dodatkowo sporo kosztuje. Jednym z ciekawych rozwiązań stosowanych w plantacjach konopi nie od dawna są doniczki materiałowe. Zapewniają nieco lepsze oddychanie korzeniom i szybsze odparowywanie co zapobiega gniciu korzeni przy przelewaniu, co często zdarza się początkującym.

 

 


Średnia ocen: 4.8 / 5.0

Na podstawie: 28 opinii

Komentarze do wpisu (0)

  • Kontakt
  • Katowice:
   ul. Roździeńskiego 188B, 40-208
   tel: 574-506-728

   Gdańsk:
   ul. Mariana Pelczara 14/1, 80-175
   tel: 571-385-425

   Warszawa:
   ul. Żyzna 11, 02-738
   tel: 571-384-921

  • Tel.:574-506-728
  • info@meganasiona.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl